معرفی کامل منطقه اسنلر استانبول

به طور کلی منطقه اسنلر، یکی از مناطق پویا در شهر استانبول است که با ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فرد خود، به عنوان یکی از مقاصد محبوب مسکونی و تجاری در این شهر شناخته می‌شود. این منطقه در شمال غربی استانبول واقع شده است و با تاریخچه و فرهنگ خود، جاذبه‌های گردشگری، زیرساخت‌های مدرن و همچنین قیمت‌های ملک مناسب، برای افرادی که به دنبال یک زندگی شهری متوازن و راحت هستند، جایگاهی خاص دارد. 

از جمله ویژگی‌های جذاب منطقه اسنلر استانبول میتوان به زیرساخت حمل و نقل عمومی، خدمات بهداشتی و آموزشی، فضاهای سبز و پارک‌ها و همچنین تنوع فرهنگی و تجاری اشاره کرد. در این مقاله از مجله استانبول سرویس، به بررسی عمیق‌تر و جامع‌تر این منطقه و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی منطقه اسنلر در استانبول

منطقه اسنلر با مساحت بیش از 25 کیلومتر مربع، حدود 16 محله دارد و به عنوان یک منطقه مسکونی وسیع شناخته می‌شود. به طور کلی منطقه اسنلر تریکه در همسایگی شمالی با سلطان قاضی واقع شده و محله‌های قاضی عثمان پاشا، بایرام پاشا و زیتون بورنو هم در غرب آن واقع شده‌اند. همچنین محله  های باجیلار و باشاک شهیر در همسایگی شرقی این منطقه قرار دارند.

از طرف دیگر منطقه اسنلر با منطقه گون گورن به عنوان همسایه‌ی جنوبی شناخته می‌شود. جالب است بدانید در گذشته، اسنلر به عنوان بخشی از باکرکوی و سپس گون گورن شناخته می‌شد اما پس از سال 1993 به عنوان یک منطقه مستقل معرفی شد. آمارها نشان می‌دهد که جمعیت این منطقه بیش از 500 هزار نفر است. از جمله محله های این منطقه در ادامه بیان شده است:

 1. محله بیرلیک (BİRLİK MAHALLESİ)
 2. محله چیفته هاووزلار (ÇİFTE HAVUZLAR MAHALLESİ)
 3. محله داوودتپه (DAVUTPAŞA MAHALLESİ)
 4. محله فاتیح (FATİH MAHALLESİ)
 5. محله فوزی چاک ماک (FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ)
 6. محله هاواآلانی (HAVAALANI MAHALLESİ)
 7. محله کاظیم کارابکیر (KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ)
 8. محله کمر (KEMER MAHALLESİ)
 9. محله مندرس (MENDERES MAHALLESİ)
 10. محله میمار سینان (MİMAR SİNAN MAHALLESİ)
 11. محله نامیک کمال (NAMIK KEMAL MAHALLESİ)
 12. محله نینه حاتون (NİNE HATUN MAHALLESİ)
 13. محله عروچ رئیس (ORUÇREİS MAHALLESİ)
 14. محله تونا (TUNA MAHALLESİ)
 15. محله نورگوت رئیس (TURGUT REİS MAHALLESİ)
 16. محله یاووز سلیم (YAVUZ SELİM MAHALLESİ)

خدمات آموزشی در منطقه اسنلر

در محله اسنلر مدارس دولتی زیادی برای تمامی مقاطع تحصیلی و گروه‌های سنی متناسب با تراکم جمعیت در این منطقه وجود دارد. علاوه بر این، مدارس بین‌المللی نیز در این منطقه فعالیت می‌کنند، از جمله مدرسه عمر مختار؛ همچنین، ساختمان اصلی و بسیاری از دانشکده‌های فنی و مهندسی دانشگاه ییلدیز تکنیک استانبول در منطقه اسنلر واقع شده‌اند. لازم به ذکر است مشاوران استانبول سرویس، در زمینه دریافت بورس تحصیلی و شرایط ادامه تحصیل در استانبول، آماده ارائه راهکارهای مناسب به دانشجویان محترم را دارد.

خدمات پزشکی در منطقه اسنلر

این منطقه دارای تعداد زیادی مراکز درمانی رایگان، بیمارستان‌های خصوصی و دولتی است؛ از جمله معروف ترین بیمارستان های محله اسنلر، میتوان به بیمارستان دولتی زنان و زایمان اسنلر، بیمارستان دانشگاه اسنلر مدیپول، بیمارستان خصوصی الانصار، بیمارستان اسنلر خصوصی و مرکز اسنلر پزشکی خصوصی سینا اشاره کرد.

خرید خانه در منطقه اسنلر

منطقه اسنلر در استانبول به عنوان یکی از مناطق ارزان و مسکونی در این شهر شناخته می‌شود. در این منطقه، اخیراً تعدادی آپارتمان نوساز در محله‌های شمالی تر احداث شده‌اند که با استقبال مردم روبرو شده و باعث تغییر در بافت ساختمانی منطقه شده‌اند. همچنین، در منطقه اسنلر شاهد شکل‌گیری شهرک‌های جدیدی هستیم که دیگر صرفاً پذیرای طبقه کارگری نبوده و افراد با طبقه اقتصادی متوسط نیز در آن سکونت می‌یابند. قیمت ملک در این منطقه مناسب و ارزان است.

سخن آخر

در شرایط فعلی، منطقه اسنلر با ارائه فرصت‌های مسکونی مناسب و خدمات ارزان، به یکی از مناطق پرطرفدار و محبوب برای سکونت در استانبول تبدیل شده است. با ارائه تنوع فرهنگی، زیرساخت‌های مدرن حمل و نقل و مراکز خدماتی و تجاری، این منطقه امکانات لازم برای یک زندگی راحت و رفاهی را فراهم می‌کند.

با این وجود این اسنلر استانبول همچنان به درحال بهبود و توسعه‌های بیشتر و همچنینق بهبود کیفیت زندگی ساکنان خود است و این تلاش‌ها نشان از تعهد و اهمیتی است که به رشد و پیشرفت این منطقه اختصاص یافته است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر  و مشاوره رایگان برای خرید ملک در استانبول و این محله، با استانبول سرویس در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

لیست نظرات

مقایسه پروژه ها