منطقه پندیک

 

منطقه پندیک

این روزها یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری و همچنین خرید و اجاره انواع ملک شهر استانبول می باشد که توانسته تعدادی از محلات را به خود اختصاص دهد. از جمله محبوب‌ترین محله‌های واقع شده در ضلع آسیایی استانبول، پندیک می باشد. از آنجایی که در محله پندیک استانبول انواع هتل‌ها، بازارچه‌ها، مکان‌های گردشگری، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و… قرار دارند، یکی از بهترین پیشنهادات به منظور خرید و فروش خانه و ملکاین منطقه می باشد.

از این رو اگر شما نیز این  اهدف را دنبال می‌نمایید، در ابتدا باید، با انواع امکانات محله  آشنا بشوید و سپس درصدد انجام برنامه‌ ریزی‌های بعدی خود باشید. در ادامه این مطلب به صورت جامع‌تر و تخصصی‌تر این محله را به شما معرفی می کنیم.

 

درباره ی محله پندیک  استانبول

همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد، پندیک در ضلع آسیایی استانبول یعنی شرقی‌ترین نقطه ممکن قرار گرفته است.

همچنین از جهات مختلف با مناطق متنوعی همسایگی دارد. از غرب به منطقه کارتال، از شمال غرب به منطقه سلطان بی لی ، از شرق به منطقه گبز و از شمال به جنگل‌های استانبول محدود می شود.

مساحت این محله 200 کیلومتر می باشد که از این مقدار 9 کیلومتر آن را جاده‌های ساحلی تشکیل داده اند. تاریخچه محله پندیک استانبول (Pendik)  نیز  اهمیت بالایی دارد که در دوره امپراطوری بیزانس و روم ساخته شده است.

امکانات رفاهی محله پندیک

از جمله امکانات مختلف خدماتی و یا تفریحی که در این منطقه وجود دارند در ادامه بیان شده است.

  • خدمات پزشکی

اصلی‌ترین دلیلی که در انتخاب یک محله می تواند تاثیر بگذارد، خدمات و امورات مربوط به پزشکی می باشد که در منطقه پندیک این مورد کامل بوده است،که بر اساس بررسی‌هایی موجود، 23 مرکز بهداشت در این محله تاسیس شده و در حال خدمت گذاری می باشند.

همچنین یک بیمارستان بزرگ در این محله وجود دارد که 540 عدد تختخواب در آن تعریف شده‌ است. خدمات پزشکی و بهداشتی تنها به همین‌جا ختم نشده و شامل گزینه‌های دیگری می باشد،از جمله:

  • 4  بیمارستان خصوصی
  • 8 پلی کلینیک
  •  5 کلینیک دندان‌پزشکی
  • 41 آزمایشگاه
  • 2 مرکز مخصوص برای دیالیز
  •  144 داروخانه

که در این مراکز بیش از 100 پزشک مشغول به فعالیت می باشند،که خدمات مختلفی را به درخواست‌ کنندگان ارائه دهند.

  • بازارهای روز

محله پندیک استانبول، روزهای شنبه تا پنج‌شنبه برای شهروندان بازارهایی، در نظر گرفته که روزهای شنبه، بازار آی دوست (AYDOST) برقرار است، و روزهای یکشنبه نیز، بازار روز Kavak Pinar فعالیت دارد،و می توانید، رفتن به بازار Bloklar را در برنامه دوشنبه خود جای دهید، سه‌شنبه‌ها نیز می توانید برای خرید انواع مواد غذایی مانند سبزیجات و میوه‌جات به Alt Kaynarca رفته و چهارشنبه ها مایحتاج خود را با رفتن به بازار Harmandere تهیه کنید و در نهایت پنج‌شنبه نیز Ahmetyesevi برقرار بوده و می توانید خرید خود را از آنجا تهیه کنید.

  • هتل های معروف منطقه پندیک

   1- هتل Arbalife

   2- هتل Classes Boutique

   3- هتل Divan Hotel Asia

   4- هتلInera پندیک

   5- هتل Kervan

   6- هتل Myy Homes

   7- هتل OZ Cinar

   8- هتل Marine پندیک

   9- هتل Green Park پندیک

   10- مراکز خرید محله پندیک در استانبول

معمولا مراکز خرید، بین افراد مختلف محبوبیت بالاییدارد و می‌توانند حس خوبی را به آن‌ها منتقل نماید . این مراکز شامل گزینه‌های زیر می باشد:

    1- مرکز خرید Viaport

    2- مرکز خرید ATLANTIS

    3- مرکز خرید Axis

    4- مرکز خرید Asia

    5- مرکز خرید Pendorya

  • اماکن دیدنی و تاریخی این منطقه

اماکن دیدنی و تاریخی متعددی در محله پندیک استانبول وجود دارد. دیدن ، هر کدام از این مناطق فرصت مناسبی برای شماست که، با تاریخ، فرهنگ و… این محله آشنای بیشتری پیدا کنید. اگراز دیدن مکان‌های تاریخی و تفریحی لذت می برید، می‌توانید به اماکنی که در ادامه مطلب بیان می شود سر بزنید.

    1- مجموعه تفریحی Pendorya

    2- باشگاه تنیس Pendik

    3- فرودگاه بین المللی Sabiha Gokcen 

    4- ایستگاه راه‌آهن منطقه Pendik

    5- ساحل تفریحی Pendik

    6- پارک Gozdagi

    7-مجموعه تفریحی Viaport

 

سخن آخر

محله پندیک استانبول با توجه به جمعیت متناسب و در حال رشد، اماکن تفریحی زیاد، مراکز خرید و بازارهای روز و انواع بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تبدیل به یکی از بهترین از محلات مناسب برای سرمایه گذاری ملکی شده است. بدون شک پندیک یکی از برترین محله‌های استانبول می باشد که می‌تواند، علاوه بر یک زندگی درست، شرایط تفریحی ویژه‌ای را برای شما فراهم کند. از این رو شما بعد از انجام بررسی‌های لازم می توانید بهترین تصمیم را برای انتخاب‌های خود انجام دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

لیست نظرات

مقایسه پروژه ها