منطقه فاتح

 

استانبول با توجه به این که شهری توریستی می باشد، جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری نیز در آن موجود است. برای گردش در این شهر شما می توانید به محله های معروفی که در استانبول هستند نیز بروید و از جاذبه های تاریخی و فرهنگی آن لذت ببرید. در محله فاتح، شما می توانید در مکان های فرهنگی و محیط های محلی استانبول مانند موزه باستان شناسی استانبول و ایاصوفیه گردش کنید. هتل های محله فاتح استانبول آنقدر زیاد هستند که برای انتخاب دستتان باز است. دیدنی های معروفی مانند مسجد سلیمانیه و بازار بزرگ، مطمئنا شما را جذب خواهند کرد. در محله فاتح هر چیزی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید ،پیدا می کنید. در ادامه مطلب می خواهیم ،منطقه فاتح در استانبول را معرفی کنیم.

 

معرفی منطقه فاتح 

فاتح faith یکی از مهمترین و مشهورترین مناطق شهر استانبول ترکیه می باشد که در جوار تنگه بسفر قرار گرفته است. منطقه فاتح دارای مساحت 13.08 کیلومتر مربع می باشد و در بخش اروپایی شهر استانبول قرار گرفته است. این منطقه وسیع و تاریخی خود شامل محله های کوچک متعددی می باشد. فاتح دسترسی خوبی به سایر مناطق استانبول نیز دارد و یک منطقه مرکزی شمرده می شود. یکی از مسائلی تاثیر گذاری که سبب حضور مردم ترکیه در این منطقه می شود وجود برخی ادارات مهم استانبول از جمله دفتر فرمانداری، دفتر مرکزی پلیس و شهرداری و دفتر امور مالیاتی استانبول و دانشگاه استانبول در این منطقه است. پل معروف گلدن هورن استانبول در شمال منطقه فاتح و دریای مرمره در جنوب این منطقه و تنگه بسفر در شرق آن قرار دارد. هتل های متعدد و دیدنی های تاریخی که در محله های مختلف آن وجود دارند، گردشگران را مجذوب خود می کند. علاوه بر این بسیاری از ایرانی هایی که به استانبول میروند نیز در این منطقه ساکن می شوند.

ارتفاع این محله از سطح دریا، به طور متوسط ​​60 متر است و این محله، زمین کشاورزی ندارد.

شبه جزیره تاریخی بر روی 7 تپه قرار گرفته است. هفت تپه استانبول که موضوع اشعار می باشد در این محدوده باقی مانده است.

1- تپه ای که کاخ توپکاپی، ایاصوفیه و مسجد آبی در آن وجود دارد.
2- تپه ای که مسجد چمبرلیتاش و نوریوسمانیه در آن وجود دارد.
3- تپه ای که مسجد بیازیت، دانشگاه و سلیمانیه در آن قرار گرفته است.
4- تپه ای که مسجد فاتح در آن موجود است.
5- تپه ای که مسجد یاووز سلیم در آن موجود است.
6- تپه ای که مسجد محریمه سلطان در منطقه ادیرنکاپی قرار گرفته است.
7- تپه ای که منطقه کوکاموستفاپاشا در آن قرار گرفته است.

 

اماکن گردشگری منطقه فاتح

محله های قدیمی منطقه فاتح سرشار از بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری که می تواند خاطره های به یاد ماندنی برای بازدید کنندگان ایجاد کند می باشد. این اماکن در ادامه ی مطلب نام برده شده اند.

  • مسجد سلیمانیه در استانبول
  • مسجد جدید در استانبول
  • مسجد فاتح در این محله
  • کاخ موزه زیبای توپکاپی
  • ساماتیا
  • مرکز فرهنگی حاجی پاشا

مراکز خرید این منطقه

  • مرکز خرید هیستوریا
  • گرند بازار
  • بازار ادویه
  • بازار کتاب ساهافلار

 دسترسی به این منطقه

یکی از ویژگی های مهم این منطقه دسترسی آن به انواعوسایل حمل و نقل عمومی استانبولمی باشد. خط M1 متروی استانبول از منطقه فاتح ایستگاه عبور می کند. علاوه بر ایستگاه امنیت-فاتح Emniyet—Fatih ، ایستگاه هایی در محله های مختلف در این منطقه مانند آکسارای، اولوباتلی، بایرام پاشا، ساگمالچیلار، مرمرای و کوکاتپه نیز وجود دارند. تراموا هم در مسیر رفت و برگشت این منطقه تا میدان تکسیم قرار دارد و در مرمره-ینی کاپی، وزنه چیلر، امین اونو و مرمره-سیرکسی ایستاسیونو در منطقه فاتح توقف می کند.

علاوه بر این ها، تاکسی های شهری و اینترنتی استانبول نیز در این منطقه وجود دارند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

لیست نظرات

مقایسه پروژه ها