منطقه باغجیلار

درباره باغجیلار استانبول

Bagcilar یک منطقه به سرعت در حال توسعه در بخش اروپایی استانبول میباشد که شامل 22 محله جدا از هم است. باغجیلار یکی از مناطق متوسط و اروپایی استانبول می باشد که در گذشته نه چندان دور یکی از مناطق صنعتی کشور ترکیه بحساب می آمد. این منطقه به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تجاری و صنعتی استانبول بشمار می آید که تنوع زیادی از صنایع نساجی، صنایع فلزی، مواد غذایی، روزنامه نگاری و غیره در آن مشاهده می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که مراکز چاپ و مدیریت و روزنامه های رسمی ترکیه مانند حریت، میدان، میلت، آکیت ، دنیاو ینی آسیا در این ناحیه هستند. این ناحیه در کنار تمامی حواشی خود دارای خانه های بسیار زیبایی می باشد که برای سرمایه گذاری در ترکیه گرینه مناسبی هستند.

تاریخچه باغجیلار

باغجیلار یکی از مناطق کهن استانبول می باشد.که تا پنچاه سال پیش در آن پرورش گوسفند و کشت گیاهانی مانند تنباکو، بامیه، گندم، آفتابگردان،جو و انگور انجام می شد.  ولی هم اکنون این منطقه سراسر از تاکستان های سبزی می باشد که زیبایی این باغجیلار را صد افزون کرده است. بررسی ها نشان می دهد صنعت ترکیه در گذشته پیوند عمیقی با باغجیلار برقرار کرده بوده و به این ناحیه در دوره جنگ های جهانی آسیب های زیادی وارد شده است. اما در سال 1950 این منطقه شروع به صعود و رشد کرده و هم اکنون به عنوان یکی از بهترین مناطق اروپایی استانبول بشمار می آید.

 باغجیلار از نظر جغرافیایی

باغجیلار یکی از شهر های مسکونی و صنعتی کشور ترکیه بشمار می آید که بهترین سیستم حمل و نقل مسافری در این منطقه وجود دارد. در این منطقه می توان علاوه بر مناطق مسکونی زیبا تعداد زیادی چاپ خانه نیز پیدا کنید. این منطقه به فرودگاه استانبول نزدیک می باشد و  چندین خط مترو در این منطقه عبور می کنند که از جمله ویژگی های بارز باغجیلار بحساب می آید.

طبق گزارشاتی که در مورد مناطق بیان شده است ، منطقه Bagcilar در فهرست بهترین مناطق زندگی استانبول طبقه بندی شده است، زیرا در این منطقه بهترین خانه و بهترین سیستم حمل و نقلی دیده می شود که این مسئله خود به تنهایی یکی از بهترین شرایط رفاهی را برای مهاجران ایجاد می کند. هم چنین نزدیکی باغجیلار به مرکز شهر نیز از جمله دلایلی می باشد که باعث شده تا باغجیلار به عنوان یک نقطه عالی برای زندگی بحساب آید.

محله ها

باغجیلار، محله های متفاوت و زیبایی دارد که نام مهم ترین محله های باغجیلار در ادامه مطلب بیان شده است.

 • فاتح
 • Bağcılar
 • Güneşli
 • Mahmutbey
 •  Kirazlı

مراکز خرید منطقه باغجیلار

باغجیلار یکی از مهم ترین مناطقی حسوب می شود که می توانید برای خرید به آنجا سر بزنید، مرکز خرید گونسلی در گونسلی از جمله برجسته ترین مراکز خرید استانبول می باشد که در این ناحیه وجود دارد. کلیه این مراکز خرید این امکان را به شما خواهد داد که به هر چیزی که در زندگی مدرن نیازمندید بتوانید دسترسی پیدا کنید. در عین حال از برندهای داخلی و خارجی با طراحی شیک و مدرن میتوانید بهره بگیرید و خرید انجام دهید ، همچنین در حین خرید می توانید به رستوران ها و کافه های موجود در این مراکز خرید بروید و یا در سینماهای هشت بعدی  فیلم های جذاب تماشا کنید.

یکی از بزرگترین مراکز خرید منطقه باغجیلار، در مرکز خرید 212 استانبول پاور اتلت، می باشد که یکی از فروشگاه هایی بشمار می آید که محبوب ترین برندهای داخلی و خارجی را عرضه می کنند و همچنین فعالیت ها و رویدادهای مختلفی برای کودکان و بزرگسالان در این مرکز خرید تعریف کرده اند که می تواند برای شما سرگرم کننده باشد.

جاذبه های گردشگری باغجیلار

در باغجیلار نیز مانند سایر نقاط ترکیه مکان های توریستی زیادی برای بازدید یافت می شود که بسیاری از مردم محلی یا افراد خارج از کشور برای شناخت و دیدن این اماکن علاقه زیادی دارند . از جمله اماکن اماکن دیدنی باغجیلار ترکیه به صورت موردی بیان شده است، البته، موارد فوق تنها بخشی از زیبایی های باغجیلار بشمار می آید و از دیگر زیبایی های باغجیلار استانبول به آبشارها، مناطق پیاده روی و پارک های دیدنی این نقطه و غیره می توانیم اشاره کنیم.

 • موزه خودروهای کلاسیک در باغجیلار
 • مرکز آموزش ترافیک برای کودکان
 • کاخ باشکوه عثمانی
 • غار زیبای یاریمبورگاز

مزایای زندگی در باغجیلار
 

زندگی در باغجیلار دارای مزایای فراوانی می باشد که از دید هر شخص این مزیت هایش  را به نحی خاص معرفی کنند و از آن تعریفی داشته باشد،در کل از جمله مهم ترین مزایای زندگی و سرمایه گذاری در باغجیلار موارد مهمی را در نظر گرفتیم که در زیر به آنها می پردازیم.

 • قابلیت سرمایه گذاری در قسمت اروپایی
 • قیمت مناسب خرید خانه در این نواحی
 • برخورداری از کاملترین سیستم حمل و نقل
 • نزدیکی باغجیلار به مرکز شهر استانبول

دسترسی به منطقه باغجیلار

خوشبختانه شرایط حمل و نقل عمومی در باغجیلار استانبول در چند سال گذشته رو به بهبود بوده است و اکثر ساکنین هنوز برای رفت و آمد بین نقاط مختلف از متروبوس، تاکسی، مترو، اتوبوس... استفاده خواهند کرد که دارای مزایای فراوانی هستند که یک از آن ها قیمت مقرون به صرفه وسایل حمل و نقل عمومی می باشد. همه افراد اعم از بومیان و مهاجران همگی با قیمت مصوب از وسایل نقلیه که بسیار امن می باشد ، استفاده کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

لیست نظرات

مقایسه پروژه ها