منطقه آتاشهیر

 

درباره آتاشهیر

آتاشهیر از جمله محله‌های استانبول می باشد که در سال‌های اخیر رشد اقتصادی چشمگیری را داشته. این منطقه یکی از مناطق محبوب مهاجران برای سرمایه‌گذاری بحساب می آید.

آتاشهیر (به ترکی استانبولیAtaşehir ) منطقه‌ای در سمت آناتولی استانبول می باشد. در نیمه شرقی استانبول، در قسمت غربی شبه جزیره کوچالی، که در واقع بخش آسیایی استانبول بحساب می آید البته د این منطقه ساحل وجود ندارد. در ششم مارس سال 2008، با پیوستن به برخی از محلات عمرانیه و اسکندر، به یکی از 39 منطقه استانبول تبدیل شد. این منطقه از سمت جنوب غربی با کادیکوی در همسایگی می باشد، از غرب با اوسکودار ، از شمال نیز توسط عمرانیه و از شرق و جنوب شرقی به سانجاک تپه و مال تپه محدود گردیده است.

نام آتاشهیر زمانی نام گذاری شد که شرکتهای ساختمانی به دلیل مناسب بودن اراضی موجود در ضلع غربی آن، پروژه های مسکن و اداری خود را در این منطقه آغاز کردند. و ساختمان ها و برج های زیادی در این منطقه ایجاد شده که نظر افراد زیادی را به خود جلب کرد و این منطقه مانند شهری مستقل شده است. شهرداری آتاشهیر پس از انتخابات محلی در سال 2009 تأسیس گردید. ساختمان شهرداری آتاشهیر و اداره پلیس منطقه در Barbaros Mahallesi قرار دارند. شهرداری آتاشهیر دارای 24 مدیرخانه می باشد.

 

محله های این منطقه

محله های آشیک ویسل، کایش داغی، آتاشهیر آتاتورک، کوچوک باک کالکوی، فرهاد پاشا، مولانا، باباروس، معمار سنان، عزت پاشا، مصطفی کمال، فتیح، اورنک، ایچرن کوی، ینی چاملیجا، اینونو، ینی صحرا و ینی شهیر، 17 محله منطقه آتاشهیر استانبول می باشند.

امکانات محله آتاشهیر

برای زندگی در ترکیه، بیشتر از هر چیز دیگر، باید به امکانات رفاهی محل زندگی خود توجه نمایید. به خصوص در شهر استانبول، این موضوع اهمیتی زیادی خواهد داشت. ارزش ملک به میزان امکانات رفاهی محله بستگی دارد. از این نظر، که منطقه آتاشهیر استانبول، از این نظر مرفح می باشد. امکانات رفاهی محله آتاشهیر را می‌توان در دسته‌های زیر تقسیم کرد.

 

مراکز خرید

از جمله مهم‌ترین امتیازهای هر منطقه، وجود مراکز خرید مختلف در آن می باشد. اصلا در بین توریست‌ها، مراکز خرید ترکیه بسیار معروف اند و علاوه بر مکانی برای تفریح، بر ارزش ملک هم تاثیر می گذارد. در منطقه آتاشهیر، برخی از مراکز خرید درجه یک استانبول، نظیر پالادیوم، اوپتیموم، برندیوم، نوادا و کرفور برقرار هستند.

اماکن تفریحی

منطقه آتاشهیر، جز مناطق توریستی به شمار می آید و اماکن تاریخی زیادی ندارد. اما در عوض، کافه‌ها، رستوران‌ها، پارک‌ها و فضاهای سبز بسیاری در این محله دیده می شود. سالن ورزشی اولکر، کلوپ ورزشی آتاشهیر، پارک بولنت اجویت، پارک ناظم حکمت، پارک بزرگ دنیز گزمیش و پارک نجم‌الدین اربکان، از مناطق تفریحی محله آتاشهیر، می باشند

مراکز تحصیلی

دو تا از برترین دانشگاه های ترکیه، در منطقه آتاشهیر استانبول ساخته شده اند. از همین روی، اگر به دنبال اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق تحصیلی می باشید، این محله نیز برایتان مناسب خواهد بود. دانشگاه خصوصی یدی تپه و دانشگاه آجی بادم، هر دو در این محله، می باشند. به علاوه، در این محله، 60 مهد کودک، 41 مدرسه ابتدایی و 41 مدرسه متوسطه وجود دارد.

دسترسی به منطقه آتاشهیر

اهمیت رفت و آمد از هر مسئله دیگری، بیشتر است. در این باب، محله آتاشهیر خطوط مترو و اتوبوس دارد. خط M4 مترو استانبول، از همین محله عبور کرده و خطوط M8، M12 و M34 نیز در حال ساخت می باشد. به علاوه، فاصله بزرگراه D100  از آتاشهیر تنها سه دقیقه می باشد. خطوط اتوبوسرانی نیز به وفور در این محله دیده می شود و به صورت منظم فعالیت دارند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

لیست نظرات

مقایسه پروژه ها