ثبت شرکت


ثبت شرکت در ترکیه

نحوه راه اندازی ثبت شرکت در ترکیه مدارک لازم برای تأسیس شرکت چیست؟

در مقاله ما ، می توانید اطلاعاتی درباره انواع شرکت ها ، تفاوت ها و مراحل تأسیس هر یک پیدا کنید.

اگر تصمیم گرفته اید شرکت خود را تاسیس کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید ، این مقاله برای شما مناسب است. با در نظر گرفتن کاری که به طور کلی انجام خواهید داد ؛ شما باید دیروز ، امروز و فردا را در نظر بگیرید. همچنین با نام های موفق و ناموفق که مدت ها در این صنعت بوده اند آشنا خواهید شد. بنابراین ، شما قبل از تأسیس شرکت خود با یک تحقیق خوب دانش گسترده خواهید داشت.

هنگامی که فکر می کنید اطلاعات کافی و لازم را به دست آورده اید ، باید در مورد نوع شرکت خود تصمیم بگیرید. میزان سرمایه مورد نیاز شما بسته به نوع شرکت متفاوت است. سه نوع مختلف شرکت وجود دارد: شخصی  .لیمیتد. نا محدود

خصوصی
شرکت خصوصی ترجیحی ترین نوع شرکت است زیرا آسانترین نوع شرکت برای تأسیس و بستن آن است. معمولاً نام و نام خانوادگی بنیانگذار در عنوان نوشته می شود. شما می توانید با کمک یک حسابدار شرکت خصوصی خود را تأسیس کنید.

مدارک مورد نیاز برای تأسیس شرکت خصوصی چیست؟

وکالت حسابداری که باید از یک دفاتر اسناد رسمی اخذ شود

بیانیه امضا از دفتر اسناد رسمی گرفته شود

اجاره

گواهی اقامت

دو عکس از صاحب شرکت

 

 چگونه می توان یک شرکت لیمیتد تاسیس کرد؟

به طور کلی ، هزینه تأسیس شرکت محدود . این دستمزدها غیراستاندارد است که با توجه به بسیاری از عوامل مانند سرمایه ، تعداد مدیران ، مبلغ اجاره و هزینه های بخش تعیین می شود.

من می خواهم یک شرکت  لیمیتد تاسیس کنم اما ..

شرکت لیمیدت؛ مطابق با کد تجارت ترکیه به شماره 6762 ؛ توسط دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی در ماده 503 ؛ این شرکتی است که با نام تجاری تاسیس شده است و توسط سرمایه ای که شرکا متعهد شده اند مسئولیت پذیر بوده و سرمایه اصلی آن مشخص است ، محدود شده است. با این حال ، با این آیین نامه جدید ، شرکت های محدود فقط می توانند یک شریک داشته باشند. حداکثر تعداد شرکا 50 نفر تعیین شد. تعهد سرمایه ای حداقل هشت  هزار لیره ترکیه لازم است. 

اسناد مورد نیاز برای تأسیس شرکت لیمیتد به طور خلاصه است. دادخواست ، فرم ابلاغ تأسیس ، قرارداد محضری ، گواهی اقامت ، بیانیه ثبت اتاق ، دریافت ودیعه سرمایه ، قرارداد اجاره.

انواع فعالیت های تجاری که در چارچوب قوانین تعیین و توافق شده اند ، می توانند با یک شرکت محدود انجام شوند با این حال ، آنچه در این مرحله باید شناخته شود این است که نمی توان یک شرکت محدود برای بخش بانکی و بیمه تأسیس کرد. مقامات و سهام کلیه شرکا نیز طبق مفاد قرارداد منعقد شده در زمان تأسیس شرکت تعیین می شوند.


چگونه شرکت با لیمیتد تاسیس می شود؟

در زمان تأسیس شرکت محدود باید تعهدات مختلفی انجام شود. مهمترین آنها انتخاب نام تجاری است . و همچنین؛ برای محضری کردن نام تجاری انتخاب شده و امضاهای اشخاص مجاز به امضا ، حساب سازمان رقابت ، سه نسخه از اساسنامه شرکت که یکی از آنها اصل است ، ظرف 15 سال روزها.لازم است که آن را در اداره ثبت تجارت مجاز در زمینه هایی که شرکت در آن فعالیت می کند ثبت کرده و اظهارنامه محضری را امضا کنید. علاوه بر این ، ارائه بیانیه ثبت حاوی اطلاعات مندرج  قانون تجارت ترکیه به دفتر ثبت تجارت نیز ضروری است. سایر موارد مهم برای تأسیس شرکت محدود عبارتند از: مقررات ثبت تجارت ارائه تعهد نامه ای که مطابق ماده 29 دفتر ثبت تجارت باید به دفتر ثبت تجارت صادر شود و درصورتی که موسسین شرکت اشخاص حقیقی باشند ، گواهینامه های اقامت را به دفتر ثبت تجارت تحویل دهند شناسنامه تایید شده اگر موسسین شرکت اشخاص حقوقی باشند ؛ ارائه تصمیمات مشارکت محضری واحدهای مجاز به دفتر ثبت تجارت ضروری است. با این وجود ، در صورت وجود سرمایه مشابه ، ثبت رای خبر دادگاه و تأیید دادگاه برای اعلام ارزش همان سرمایه ، در دفتر ثبت تجارت نیز لازم است.برای ثبت مالیات و تأمین اجتماعی ، ارائه فرم دادخواست تأسیس شرکت به اداره ثبت تجارت نیز ضروری است ، اما همچنین ثبت نام در اتاق بازرگانی مجاز یا اتاق بازرگانی و صنایع در منطقه ای که این شرکت فعالیت می کند. اطلاعیه ای که نشان می دهد تجارت و نام تجاری آن ثبت شده باشد