خرید خانه در استانبول


نخستین هدف این مجموعه معرفی راهکارهای هوشمندانه به سرمایه گذاران ميباشد كه با ارائه خدمات کاملا متفاوت وبه روز، با تاکید بر تضمین امنیت در سرمایه گذاری، همسو مي باشد.
خرید خانه در استانبول 

خرید خانه در ترکیه

اغلب ایرانی ها تمایل زیادی به زندگی در ترکیه دارند و بهتر است بگوییم ترکیه اولین مقصد مهاجرت برای ایرانی هاست. البته که این موضوع دور از ذهنی نیست و مزایایی که ترکیه دارد و عدم نیاز به ویزا و هم جواری با ایران باعث می شود جذابیت های زیادی برای ایرانی ها داشته باشد. اولین مرحله پس از تصمیم برای اقامت خرید خانه در ترکیه است.

پیش از آنکه برای خرید خانه در ترکیه اقدام کنید باید از قوانین مخصوص خرید ملک برای اتباع خارجی در ترکیه اطلاع کسب کنید. چرا که بر اساس قوانین ترکیه ، شهروندان بعضی کشورها اجازه خرید و فروش ملک در این کشور را ندارند. خوشبختانه ایرانیان این امتیاز را دارند که به راحتی در ترکیه ملک خرید و فروش کنند.

برای خرید خانه در ترکیه کدام مناطق بهتر است؟

همانطور که حتما در جریان هستید در برخی از شهرهای توریستی ترکیه مانند استانبول، آنتالیا و آلانیا سرمایه گذاری گسترده ای در پروژه های ساختمانی صورت گرفته است و این سرعت در ساخت و ساز موجب رونق بیش از پیش این منطقه شده است. جالب است بدانید یکی از دلایل اصلی رونق ساخت و ساز در ترکیه مناسب بودن قیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران است.

شاید تصورش را نکنید اما با قیمت بسیار مناسبی می توانید در آلانیا، استانبول و آنتالیا آپارتمان مورد نظرتان را پیدا کرده و آن را با قیمتی خریداری کنید که قابل مقایسه با ایران نیست. حتما اطلاع دارید که یکی از روش های اخذ شهروندی ترکیه برای خارجی ها سرمایه گذاری ملکی است. افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه دارند می توانند املاک و مستغلاتی با حداقل 250 هزار دلار خریداری کنند. با این شیوه افراد می توانند برای خود و خانواده شان در مدت 6 ماه تابعیت ترکیه را دریافت کنند. به عبارتی شما با یک تیر ، دو نشان می زنید . هم یک سرمایه گذاری سودآور انجام می دهید و هم شهروند ترکیه خواهید شد.

با این توصیف افراد خارجی که اقدام به اینکار می کنند ، کارت ملی یا کیملیک (تابعیت) این کشور را بدست می آورند . در این صورت اجازه اقامت برای خانواده های آنها صادر می شود . نکته قابل توجه این است که یافتن شغل مناسب برای افرادی که شهروندی ترکیه را دارند ساده تر است . زیرا تمامی قوانین برای این افراد دقیقا ، مانند یک شهروند ترک می باشد و با این سرمایه گذاری ، فرد شهروند درجه یک محسوب می شود .

ایرانی ها سرآمد خرید ملک در ترکیه

با شرایط خاصی که دولت ترکیه در زمینه خرید ملک و اعطای انواع اقامت و تابعیت فراهم کرده است بسیاری از کشورهای همسایه به دنبال دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه هستند. در این میان ایرانی ها پس ازاتباع کشور عراق بیشترین آمار خرید ملک در استانبول را به خود اختصاص داده اند چرا که علاوه بر اهداف مهاجرت و دریافت شهروندی، به دنبال سرمایه گذاری سودآور خارج از ایران هستند.

خرید ملک در کدام شهرهای ترکیه پرطرفدارتر است؟

 ترکیه با آب و هوای خوش و سرسبزی و جذابیت های اقلیمی که دارد برای مهاجرت بسیار پرطرفدار است. در مورد مناسب ترین محل برای خرید ملک، همه چیز به هدف مهاجران از خرید املاک و مستغلات بستگی دارد. در چند سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر خرید ملک در برخی شهرهای ترکیه بخصوص شهرهای ساحلی مانند آلانیا، آنتالیا، ازمیر، کوش آداسی و مهم تر از همه استانبول بوده ایم.

با این وجود سایر شهرهای ترکیه همچنان طرفداران خودشان را دارند مانند منطقه کارا دنیز که با آب و هوا و سرسبزی بی نظیرش می تواند محل شگفت انگیزی برای گذراندن دوران بازنشستگی دور از شلوغی و هیاهو باشد. 

قیمت خانه در ترکیه

اگر برای اخذ این تصمیم جدی هستید باید یک سری مسائل را مد نظر قرار دهید. توجه داشته باشید که همانطور که به نظر می آید قیمت خرید خانه در استانبول نسبت به مناطق دیگر بالاتر است. البته در صورتی که تمایل دارید حتما در استانبول اقامت داشته باشید می توانید در مناطق مختلف استانبول ، با در نظر گرفتن فاکتورهای متفاوت ، آپارتمانهای بسیار مناسب و مطابق با سلیقه خود را پیدا کنید .

البته این مسئله را در نظر داشته باشید که عوامل زیادی در تعیین قیمت ملک تاثیرگذار است. فاکتورهایی مانند فاصله از مرکز شهر، فاصله تا وسایل حمل و نقل عمومی، قدیمی یا نوساز بودن بنا، آپارتمانی یا برج بودن و لوکیشن خانه و...

شما می توانید پیش از هر کاری مقایسه ای بین خرید ملک در ایران و ترکیه داشته باشید و در نهایت متوجه می شوید که خرید املاک در ترکیه خیلی بصرفه تر از ایران است. با این وجود شما با سرمایه های مختلف می توانید در ترکیه اقدام به خرید املاک و مستغلات کنید. به عنوان نمونه در شهرهای کوچکتر ترکیه به پول ایران می توانید با 400 میلیون هم صاحب خانه شوید.

با توجه به  نوسانات ارزی که در سال گذشته شاهدش بودیم، سرمایه گذاری در ترکیه به صرفه تر از سرمایه گذاری در ایران است. در حال حاضر با شرایطی که کشور ترکیه برای اقامت در قبال خرید ملک و دریافت شهروندی قرار داده است موقعیت مناسبی برای ایرانیان فراهم شده که هم سرمایه گذاری کنند و هم شهروندی ترکیه را کسب کنند.

در سال گذشته میزان مهاجرت ایرانیان به ترکیه و خرید خانه در ترکیه برای دریافت شهروندی افزایش یافت و ایرانیان رتبه اول خرید املاک و مستغلات را کسب کردند. بعد از استانبول و آنکارا، ازمیر بزرگترین شهر ترکیه است که مهاجران زیادی به دنبال دریافت اقامت آن هستند. جالب اینجاست که این شهر با آب و هوای معتدل طبیعت بسیار زیبایی دارد و برای کشاورزی بسیار مناسب است.

قابلیت های صنعتی و توریستی ازمیر که در غرب استانبول واقع شده است موجب می شود استانداردهای بالایی برای زندگی داشته باشد و نظر مردم سراسر جهان را برای زندگی به خود جلب کند. ازمیر یکی از شهرهای دنج و خلوت ترکیه است که در آن خبری از ترافیک های طولانی و شلوغی و سر و صدا نیست.

آمارها نشان می دهد در چند سال گذشته بیش از 8000 ملک در ازمیر ترکیه به اتباع کشورهای دیگر فروخته شده است. با توجه به قیمت مناسب تر خانه ها در ازمیر تقاضا برای خرید ملک در آن به نسبت بیشتر است. ناگفته نماند که ازمیر هم مناطق گران و پرطرفداری دارد که مزایای مختلفی بر بهای ملک در آن تاثیر گذار هستند.

نکته مهم این است که سعی کنید خانه های نوساز بخرید . چرا که در ترکیه خانه های دست دوم بسیار کهنه و قدیمی هستند. بخصوص در مرکز استانبول اغلب با خانه های قدیمی مواجه می شوید. پیش از خرید خانه در ترکیه بهتر است با یک موسسه مهاجرتی معتبر ارتباط داشته باشید تا مشاوره های لازم در خصوص خرید ملک در بهترین مناطق ترکیه را به شما ارائه دهند. اگر نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی دارید ، کارشناسان شرکت آس پوینت ، به صورت کاملا تخصصی در خدمت شماست . این کار موجب می شود ریسک خطاهای احتمالی بخصوص در مورد تحویل سند ملکی معتبر کاهش پیدا کند.