خیابان استقلال و میدان تقسیم (Istikilal caddesi and taksim)

توسط : ادمین سایت

دیدنی های استانبول

زیبایی خیابان استقلال و میدان تقسیم دست کمی از شانزلیزه پاریس ندارد این مکان جزو زیباترین مکان های ترکیه است که دارای جاذبه توریستی می باشد.خیابان استقلال و میدان تقسیم در منطقه بی اوغلو در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد .در زمان قدیم این منطقه به نام جاده کبیر شناخته میشد. اما بعد از اینکه جمهوری ترکیه در سال ۱۹۲۳ شکل گرفت این مکان به خیابان استقلال و میدان تقسیم نام گذاری شد.

میدان تقسیم و خیابان استقلال از معروف ترین و مشهورترین مکان های دیدنی استانبول است.دلیل معروفیت این خیابان این است که به دلیل وجود داشتن مغازه ها،رستوران ها ،سینما ها و گالری های هنری است که در این منطقه قرار گرفته اند.در این خیابان یک تراموای قدیمی قرار گرفته است که از میدان تقسیم تا انتهای خیابان استقلال در حال حرکت است و این مسیر را طی می کند.این تراموای بعد از تراموای لندن ،دومین تراموای قدیمی در سراسر دنیا است.

شمار زیادی از ایرانیان،تور استانبول را برای خرید از مراکز خرید استانبول انتخاب می کنند به همین علت است که خیابان استقلال استانبول از معروف ترین مراکز خرید ترکیه است و برای خرید لباس این مکان بسیار مناسب است در این مکان میتوان لباس ها و پوشاک ترک که دارای بهترین دوخت و جنس در سراسر جهان است را تهیه کرد . 

امتیاز : بدون امتیاز

نظرات